هزینه اکو قلب چقدر است؟

هزینه اکو قلب معمولاً به محل زندگی شما و امکاناتی که اکوکاردیوگرافی را ارائه می دهد بستگی دارد. در صورت بیمه نبودن، پرداخت هزینه اکوکاردیوگرام می تواند گرانتر از هزینه آن با بیمه باشد. بسته به شرکت بیمه، هزینه اکو قلب می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. به همین دلیل است که درک میانگین هزینه اکوکاردیوگرام در سطح کشور و در منطقه خاص خود برای تصمیم گیری آگاهانه تر و از نظر مالی مناسب تر مهم است.

اکوکاردیوگرام چیست؟

اکوکاردیوگرام‌ها آزمایش‌های تشخیصی غیرتهاجمی هستند که از امواج صوتی با فرکانس بالا برای ایجاد تصاویری از قلب، ساختارهای قلب و جریان خون در قلب استفاده می‌کنند. با استفاده از این تصاویر زنده، پزشکان می توانند شرایط قلبی را کنترل و تشخیص دهند. برخلاف اشعه ایکس و سایر انواع آزمایشات رادیولوژی، تصویربرداری اکوکاردیوگرام از اشعه استفاده نمی کند و مشخص نیست که هیچ گونه عوارض جانبی ایجاد کند.

 • اکو قلب به ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی کمک می‌کند تا بیماری‌های قلبی مانند موارد زیر را تشخیص دهند:
 • آریتمی قلب (ضربان قلب غیرطبیعی)
 • بیماری قلبی (مانند نقص مادرزادی قلب)
 • نارسایی قلبی (پمپ‌پمپ ضعیف یا غیرطبیعی عضله قلب)
 • کاردیومیوپاتی (ضخیم شدن عضله قلب)سوفل قلبی
 • حمله قلبی
 •  بیماری عروق کرونر (تجمع پلاک بر روی دیواره‌های شریانی منتهی به قلب)
 • فشار خون ریوی (فشار خون بالا در شریان‌های منتهی به ریه‌ها)
 • باریک شدن یا انسداد دریچه‌های قلب
 • نشت‌کردن قلب دریچه ها
 • اندوکاردیت (عفونت در دریچه های قلب)
 • لخته شدن خون و تومورها
اکو قلب چیست؟

چه عواملی بر هزینه اکوقلب تأثیر می گذارد؟

تعدادی از عوامل بر هزینه اکو قلب تأثیر می‌گذارند ، اما هزینه‌های تکنسین، هزینه‌های مشاوره و تفسیر، و هزینه‌های بیمارستان سرپایی معمولاً رایج‌ترین موارد هستند. هر دارویی که بیمار به آن نیاز دارد، از جمله داروهای بیهوشی و داروهای داخل وریدی، نیز مانند هر نظارتی که بعد از عمل مورد نیاز است، در آن موثر است. به طور کلی، یک اکوکاردیوگرافی استاندارد به طور کلی هزینه کمتری نسبت به اکوکاردیوگرام از طریق مری دارد ، اگرچه هیچکدام ارزان نیستند.

عوامل اولیه ای که بر هزینه خارج از جیب اکوقلب تأثیر می گذارد شامل پوشش بیمه ای، نوع اکوکاردیوگرافی و مرکز پزشکی ارائه دهنده تصویربرداری است.

بیمه: بسته به وضعیت بیمه شما، هزینه خارج از جیب شما برای اکوقلب ممکن است متفاوت باشد. در بیشتر موارد، بیمه 10 تا 50 درصد اکوکاردیوگرافی را پوشش می دهد.

نوع اکوکاردیوگرام: انواع مختلفی از اکوکاردیوگرافی وجود دارد. در برخی موارد، یک نوع روش تصویربرداری ممکن است گرانتر از دیگری باشد. قبل از تعیین وقت اکوکاردیوگرام، با متخصص قلب خود در مورد روش خاص و هزینه آن صحبت کنید.

تسهیلات: در اکثر موارد، اکوکاردیوگرام به عنوان روش های سرپایی در کلینیک های قلب انجام می شود. این بدان معناست که نیازی به آرامبخش نیست و می توانید بلافاصله پس از اتمام تصویربرداری به خانه بروید. با این حال، بسته به محل زندگی شما و امکاناتی که با آن این روش را انجام می دهد، هزینه اکو قلب ممکن است متفاوت باشد. قبل از انجام اکوکاردیوگرافی با متخصص قلب خود صحبت کنید تا درک بهتری از هزینه اسکن داشته باشید

در صورت داشتن هرگونه سوال فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
اطلاعات شما با موفقیت ارسال شد
پیام شما ارسال نشد دوباره تلاش کنید
فرم مشاوره با دکتر میرصفایی

هزینه اکو قلب در سال  1402

اکوکاردیوگرام آزمایش‌های پزشکی است که به پزشکان اجازه می‌دهد تا با استفاده از فناوری اولتراسوند نقشه‌برداری از قلب را انجام دهند . این روش که اغلب به عنوان اکو قلب شناخته می شود، غیر تهاجمی است و معمولاً می تواند در حدود یک ساعت انجام شود. با این وجود، هزینه اکو قلب در اکثر نقاط بسیار بالاست. فناوری مورد نیاز برای انجام تست و همچنین آموزش و مهارت ویژه مورد نیاز برای تفسیر نتایج، اصلی ترین دلایلی هستند که بر هزینه اکو قلب تاثیر می گذارند.

برای انجام اکوکاردیوگرافی، پزشکان باید به دستگاه اکوکاردیوگرافی دسترسی داشته باشند . این دستگاه ها گران هستند و معمولاً فقط در بیمارستان ها نصب می شوند.

تفسیر پزشک از نتایج آزمایش و مشاوره بیمار محرک های اصلی هزینه اکو قلب هستند.

اولین هزینه اکو قلب در بیشتر موارد، هزینه ویزیت بیمارستان است. حتی اگر بیمار فقط برای چند ساعت به بیمارستان مراجعه کند، معمولاً هزینه ای را باید پرداخت کند. این هزینه برای استفاده از روپوش بیمارستانی، خدمات پرستاران، هر گونه داروی تجویز شده، درمان های بعدی و دسترسی به دستگاه است.

معمولاً تکنسین های آموزش دیده اکو را انجام می دهند. پرداخت هزینه تکنسین و همچنین هزینه چاپ هر اسلاید نیز جزو هزینه اکو قلب می باشد. دو نوع اکوکاردیوگرافی وجود دارد و هزینه های مربوط به هر کدام تا حدودی متفاوت است.

اکوکاردیوگرام به پزشکان اجازه می دهد تا با استفاده از فناوری اولتراسوند از قلب نقشه برداری کنند.

در یک اکو استاندارد، تکنسین ها پروب های خارجی را به آزمایش بیمار متصل می کنند، سپس سونوگرافی از حفره قفسه سینه را از خارج انجام می دهند.

 با اکوکاردیوگرام ترانس مری، گیرنده اولتراسوند در انتهای اسکوپی و در گلوی بیمار قرار می گیرد. این روش تصویر دقیق تری از قلب ارائه می دهد، اما معمولاً فقط برای بیمارانی با مشکلات جدی قلبی یا بیمارانی که آزمایش اکو عمومی برای آنها بی نتیجه بود استفاده می شود.

استفاده بیمار از روپوش بیمارستانی در هزینه اکو قلب گنجانده شده است.

صرف نظر از اینکه کدام آزمایش انجام شده است، تکنسین ها نتایج اکوکاردیوگرام را به بهترین متخصص قلب منتقل می کنند. متخصصان معمولاً هزینه تفسیر یا مشاوره دریافت می کنند که تخصص آنها در خواندن و تفسیر نتایج را پوشش می دهد. هزینه اکوقلب هر چه مشکل یا تشخیص پیچیده تر باشد، افزایش می یابد. هر گونه اسکن مجدد یا آزمایشات بیشتری که ممکن است مورد نیاز باشد معمولاً به بیمار ارسال می شود.

پاسخ

تخفیف ویژه (تماس بگیرید)