متخصص قلب در چیتگر

قلب یکی از مهم ترین وحیاتی ترین عضو بدن انسان می باشد که مسئولیت پمپاژخون در بدن را به عهده دارد. به طوری که این عضو در طول دوران عمر یک انسان، در حدود 300 ميليون ليتر خون را پمپ مي كند. بنابراین می توان گفت قلب يك پمپ عضلاني توخالي است که سبب حیات انسان می شود. این امر سبب می شود که در صورت بروز هر عارضه ای به متخصص قلب و عروق در چیتگر مراجعه نمایید.

از آنجایی که قلب مانند یک پمپ، خون را به سایر اعضای بدن می فرستد می توان گفت در صورت بروز اختلال و بیماری قلبی، به سایر اندام های بدن نیز آسیب وارد می شود. با این وجود، برخوردار بودن از سلامت قلبی و عروقی عاملی است که در داشتن زندگی سالم و بهتر، تاثیر گذار می باشد.

بنابراین توصیه می شود در صورت داشتن هرگونه علائمی مبنی بر وجود اختلالات قلبی و عروقی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم به بهترین متخصص قلب و عروق در چیتگر مراجعه شود.

متخصص قلب و عروق در چیتگر

متخصصان قلب و عروق در چیتگر پزشکانی هستند که تخصص پزشکی در زمینه قلب و عروق گرفته اند. متخصصان قلب و عروق در چیتگر به تشخیص و درمان بیماری ها و اختلالات در زمینه قلب، رگ های خونی، سیستم قلب و عروق می پردازند.

البته لازم به ذکر است که تشخیص انواع بیماری های قلبی و عروقی معمولا توسط پزشک صورت می گیرد و درصورتی که علائم تایید شود فرد بلافاصله به متخصص قلب و عروق در چیتگر معرفی می شود. پس از آن متخصص قلب و عروق در چیتگر بعد از بررسی سوابق شخص و با تجویز آزمایشات مختلف به بررسی دلایل و نوع بیماری و اختلالات قلبی می پردازد در آخر هم اگر نوع بیماری در حیطه تخصصش باشد به درمان آن می پردازد و اگر نیاز به جراحی قلب و عروق باشد به پزشک جراح قلب و عروق ارجاع می دهد.

علائمی که با دیدن آن باید به متخصص قلب و عروق مراجعه کرد

بهتر است با داشتن هر یک از موارد زیر به متخصص قلب و عروق در چیتگر مراجعه شود:

 • تنگی نفس
 • خستگی زودرس
 • سرگیجه و عرق سرد
 • احساس ناراحتی در قفسه سینه

تنگی نفس از مهمترین و خطرناک ترین علائم ابتلا به بیماری های قلبی می باشد. در صورتی که هنگام خواب، فعالیت های نه چندان سنگین، زمان کار و… دچار تنگی نفس می شوید بهتر است هر چه زود تر به متخصص قلب و عروق در چیتگر مراجعه شود.

تپش قلب دلایل مختلفی دارد که می تواند بر روی فعالیت های قلبی و پمپاژخون تاثیر بگذارد بنابراین اکر در زمان کار و یا به طور ناخداگاه به تپش قلب مبتلا هستید سریعا برای درمان آن اقدام کنید.

کسل بودن و خوابالودگی شدید و به نوعی خستگی زود رس نتیجه ضعف فعالیت های قلبی و عدم خونرسانی صحیح قلب می باشد که یکی از نشانه های بیماری قلبی است و در صورت مشاهده می بایست به متخصص مراجعه نمود.

این دو عامل نیز می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما ممکن است یکی از نشانه های داشتن بیماری قلبی نیز باشد. بنابراین در صورتی که بدون دلیل خاصی دچار سرگیجه و یا عرق سرد می شوید برای آگاهی از دلیل آن به متخصص مراجعه نمایید.

احساس درد و تیر کشیدن در ناحیه قفسه سینه نیز ممکن است از نشانه های بیماری قلبی باشد. در صورتی که در ناحیه قفسه سینه احساس درد می کنید به طوری که این ناراحتی با فعالیت بیشتر شده و به سمت پشت جناغ می رود. به متخصص قلب مراجعه کنید.

وظایف متخصص قلب و عروق در چیتگر

از عمده مسئولیت های یک متخصص قلب و عروق در چیتگر تشخیص نوع بیماری و رسیدگی به وضعیت قلبی و عروقی شخص بیمار می باشد. لازم به ذکر است که یک متخصص قلب و عروق توانایی جراحی قلبی و عروقی را ندارد، بلکه صرفا با تجویز دارو و… به درمان بیماری و اختلالات در زمینه قلب، رگ های خونی، سیستم قلب و عروق می پردازد. بنابراین اگر بیمار با دارو درمانی بهبود نیابد و نیاز به جراحی داشته باشد متخصص باید بیمار را به جراح قلب و عروق، برای طی کردن روند عمل قلب ارجاع دهد.

به طور کل از مهمترین وظایف یک متخصص قلب و عروق در چیتگر، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • استرس عاملی است که سبب افزایش اختلالات و بیماری های قلبی می شود بنابراین یک متخصص تا قبل از تشخیص درست بیماری نباید با توجه به تجربه خود بیماری را تشخیص دهد تا بیمار دچار نگرانی و اضطراب نشو د، بلکه می بایست با نوشتن آزمایشات مربوطه و گرفتن نتایج آن، نوع اختلال قلبی و عروقی را تعیین کند.
 • بعد از انجام آزمایشات مربوطه، پزشک با  بررسی آن ها و معاینات پزشکی به تشخیص بیماری می پردازد و سپس با تشکیل پرونده بیمار که شامل مجموعه آزمایش ها و تست های انجام شده، نتیجه معاینات فیزیکی، روش درمان، دوره درمانی، وضعیت بیمار تا شرایط فعلی و … می باشد، به ادامه روند درمانی می پردازد.
 • پزشک متخصص می بایست با بررسی درست آزمایشات بهترین راه ممکن برای درمان را انتخاب کند. لازم به ذکر است که اگر زمانی پزشک خواستار تعویض شیوه درمانی بود، بیمار نیز باید تابع دستورات متخصص قلب و عروق در چیتگر باشد.
 • از دیگر وظایف متخصص قلب و عروق در چیتگر این است که تا حد ممکن  با استفاده از تجویز دارو و روش های غیر تهاجمی، درمان را انجام دهد. چراکه جراحی آخرین گزینه انتخابی است و در زمانی اعمال می شود که روش های دیگر بر روی بیمار جواب ندهد.

بنابراین متخصص قلب وعروق در چیتگر با تجویز دارو و یا تغییر سبک زندگی بیماربا استفاده از تغییر رژیم غذایی، عادت خواب و.. به درمان می پردازد.

روش های تشخیص توسط متخصصان قلب و عروق

متخصصان قلب با توجه به وضعیت بیمار و بااستفاده از روش ها و دستگاه های مختلف به تشخیص و درمان اختالات قلبی می پردازند که این روش ها شامل موارد زیر می شود:

 • نوار قلبی (الکتروکاردیوگرافی) برای دیدن نحوه عملکرد ریتم قلب
 • ابزار هولتر ریتم قلبی برای تشخیص اختلال ریتم قلبی
 • رادیوگرافی از قفسه سینه برای تشخیص اندازه قلب، سایه قلب و بافت ریه و استخوان‌ها
 • ابزار اکوکاردیوگرافی برای اطلاع از وضعیت دریچه‌ها و حفره‌های قلبی، عملکرد پمپاژ و اختلال‌های مادرزادی قلبی
 • تست ورزش برای تشخیص گرفتگی عروق کرونر و اختلالات عملکرد ریتم و خون‌رسانی قلب
 • اسکن تالیوم برای تشخیص مشکلات در میزان خون‌رسانی و عملکرد عضله قلبی
 • میزان خون‌رسانی و عملکرد عضله قلبی برای بررسی عروق ریز کرونر
 • وسیله MRI برای بررسی عروق، عملکرد، آناتومی و حفره‌های قلب
 • الکتروفیزیولوژیک استاتیک که با استفاده از کاتترهای خاص و سیم‌های نازک، عملکرد الکتریکی قلب بررسی می شود
 • روش تهاجمی آنژیوگرافی برای بررسی حفره ها، عروق خونی و قلب

ویژگی های متخصص قلب و عروق

یک متخصص قلب و عروق خوب در چیتگر باید دارای عصابی آرام و کنترل شده باشد تا به بیمار استرسی وارد نکند و در صورت لازم با دادن حس آرامش به بیمار از نگرانی های او بکاهد. همچنین یک متخصص قلب و عروق خوب در چیتگر، ابتدا با انجام آزمایشات و سپس با بررسی سابقه بیماری شخص و خانواده اش به تشخیص و انتخاب روش درمانی بیمار می پردازد و از هرگونه اعمال نظر شخصی که ممکن است اشتباه باشد، قبل از دیدن نتایج آزمایشات می پرهیزد.

توصیه آخر

پیشنهاد می شود درصورت داشتن نشانه هایی از اختلالات قلبی، با انتخاب بهترین متخصص قلب و عروق در چیتگر، از بروز و یا حاد شدن انواع بیماری ها قلبی و عروقی مانند آریتمی قلبی، آنژین قلبی و… پیشگیری نمایید.

پاسخ

تخفیف ویژه (تماس بگیرید)